Бөтә яңылыҡтар
А/хужалығы
29 Октябрь 2019, 13:12

Оҙаҡ йылдар намыҫлы хеҙмәттәре өсөн бүләкләнделәр

Агросәнәғәт комплексында оҙаҡ йылдар намыҫлы хеҙмәте һәм Ауыл хужалығы һәм эшкәртеүсе сәнәғәт хеҙмәтсәндәре көнө уңайынан бүләкләнделәр

Агросәнәғәт комплексында оҙаҡ йылдар намыҫлы хеҙмәте һәм Ауыл хужалығы һәм эшкәртеүсе сәнәғәт хеҙмәтсәндәре көнө уңайынан бүләкләнделәр:

Рәсәй Федерацияһы Ауыл хужалығы министрлығының Рәхмәт хаты менән:

Ғайсин Абрар Хафиз улы — «Данлы Урал» АХК-һы рәйесе.

Башҡортостан Республикаһы Ауыл хужалығы министрлығының Почет грамотаһы менән:

Әхмәҙуллин Рафиҡ Бәхтейәр улы — крәҫтиән-фермер хужалығы башлығы;

Байрамғолов Раил Шаһишәриф улы — Р. Р. Юлдыбаевтың крәҫтиән-фермер хужалығы механизаторы;

Ғибәҙәтова Гүзәлиә Булат ҡыҙы — «Красная Башкирия» АХК-һы һауынсыһы;

Кашанов Раниф Раиф улы — «Красная Башкирия» АХК-һы баш инженеры;

Сарин Риф Дамир улы — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы тракторсы-машинисы;

Солтанов Әнүәр Хәсән улы — «Урал аръяғы Агро» МТС-ының Әбйәлил филиалы баш инженеры;

Хәйбуллин Шамил Риф улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы тракторсы-машинисы;

Шәмсетдинова Рәйсә Хәйретдин ҡыҙы — «Завет» ЯСЙ-һы техник-осеменаторы.

«Россельхозцентр»ҙың Башҡортостан Республикаһы буйынса филиалының Почет грамотаһы менән:

Фәхрисламова Мәүлиҙә Тәлғәт ҡыҙы — Әбйәлил район-ара бүлегенең әйҙәүсе агрономы.

Ҡырсылыҡта өлгәшелгән уңыштары һәм райондың ауыл хужалығы тармағына индергән өлөштәре өсөн район хакимиәтенең рәхмәт хаты һәм ҡиммәтле бүләк менән:

Фәхрисламов Раил Салауат улы — «Красная Башкирия» АХК-һы рәйесе;

Әхтәмов Наил Зиннәт улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы директоры;

Шәғәлиев Ғаяз Мәжит улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы директоры;

Гусев Сергей Борисович — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы директоры;

Ғәләмов Ғамир Сәлмән улы — «Завет» ЯСЙ-һы директоры;

Мортазин Әхәт Рафиҡ улы — «Күсем» ЯСЙ-һы директоры;

Сәғитов Фирғәт Ғәрифйән улы — «Урал аръяғы Агро» МТС-ының Әбйәлил филиалы директоры;

Баһаув Сәғәҙәт Сәфәрғәле улы — «Ишҡол» АХК-һы рәйесе;

Рахаев Андрей Федорович — «Урал-Агро» ЯСЙ-һы директоры;

Өмөтҡужин Рафаил Әүбәкер улы — «Иҙел+» ЯСЙ-һы директоры;

Махийәнов Рөстәм Рәфҡәт улы — «Ирәндек» ЯСЙ-һы директоры;

Фәттәхов Илһам Баян улы — «Ҡаҙмаш» ЯСЙ-һы директоры;

Рәхмәтуллин Наил Зәки улы — «Яҡташ N» ЯСЙ-һы директоры.

Юғары һөнәри оҫталыҡ һәм нәтижәле хеҙмәттәре өсөн район хакимиәтенең рәхмәт хатына һәм ҡиммәтле бүләгенә лайыҡ булдылар:

Холмогорцев Константин Владимирович — «Красная Башкирия» АХК-һы баш агрономы;

Кашанов Раниф Рәиф улы — «Красная Башкирия» АХК-һы баш инженеры;

Шәғәлиев Мәжит Солтан улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы баш агрономы;

Гәрәев Рафаил Хажиәхмәт улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы механигы;

Әминев Ринат Таштимер улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы баш инженеры;

Гусев Алексей Борисович — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы баш агрономы;

Гусев Федор Борисович — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы баш инженеры;

Солтанов Әнүәр Хәсән улы — «Урал аръяғы Агро» МТС-ының Әбйәлил филиалы баш инженеры;

Харрасов Филат Фитрат улы — «Урал аръяғы Агро» МТС-ының Әбйәлил филиалы директоры урынбаҫары;

Ҡолмөхәмәтов Рим Әшираф улы — «Завет» ЯСЙ-һы баш агрономы;

Әхтәмов Ғаяз Ишбулат улы — «Күсем» ЯСЙ-һы инженеры;

Өмөтҡужин Иҙел Рафаил улы — «Иҙел+» ЯСЙ-һы директоры урынбаҫары.

Крәҫтиән-фермер хужалыҡтары араһында юғары күрһәткестәргә өлгәшкән КФХ башлыҡтары район хакимиәтенең рәхмәт хаты һәм ҡиммәтле бүләк менән наградландылар:

Юлдыбаев Рамил Рәжәп улы;

Серпков Владимир Павлович;

Старцев Сергей Сергеевич;

Рәхмәтов Тимербулат Нәби улы;

Ниғмәтуллин Вәкил Тимербулат улы;

Юлдыбаев Уразбай Насип улы;

Йосопов Фәнис Мөҙәрис улы;

Баязитов Риф Таштимер улы;

Иштимеров Илшат Иштимер улы;

Шөғүров Рөстәм Рафиҡ улы.

Муниципаль район хакимиәтенең рәхмәт хаты менән:

Иген һәм ҡуҙаҡлы культураларҙы сабыуҙа:

Ғәниев Александр Хәлил улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы механизаторы;

Әхмәтов Юлай Хәсән улы — Р. Р. Юлдыбаев КФХ-һы механизаторы;

Уйылданов Ирәмән Дәүләт улы — «Урал аръяғы Агро» МТС-ының Әбйәлил филиалы механизаторы.

Уңыш йыйыуҙа:

Хызыров Хәйҙәр Хисаметдин улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы комбайнсыһы;

Төхвәтуллин Хәмит Хәлит улы — «Красная Башкирия» АХК-һы комбайнсыһы;

Вавилов Артем Владимирович — В. П. Серпков КФХ-һы комбайнсыһы;

Вәлиев Варис Ғәйнетдин улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы комбайнсыһы;

Байгилдин Ишдәүләт Әхтәм улы — «Күсем» ЯСЙ-һы комбайнсыһы.

Мал аҙығы әҙерләүҙә:

Хөсәйенов Рамил Риф улы – «Красная Башкирия» АХК-һы механизаторы;

Хәйбуллин Наил Иршат улы — «Күсем» ЯСЙ-һы механизаторы;

Ғәлимйәнов Тәлғәт Рафаил улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы механизаторы;

Төркмәнов Ирәмән Мөхәмәтғәли улы — «Урал аръяғы Агро» МТС-ының Әбйә-лил филиалы механизаторы.

Иген ташыуҙа:

Абдрахманов Зиннәт Рамаҙан улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы водителе;

Нәбиуллин Шамил Кәлимулла улы — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы водителе.

Йәйге осорҙа мул һөт алыуға өлгәшкән иң яҡшы һөтсөлөк-тауар фермалары етәкселәре район хакимиәтенең

рәхмәт хаты менән билдәләнде:

Сәфәрғәлина Рәсимә Ғәли ҡыҙы — «Красная Башкирия» АХК-һының Һамар фермаһы мөдире;

Нуретдинова Зилә Мөҙәрис ҡыҙы — «Күсем» ЯСЙ-һының Нияҙғол фермаһы мөдире;

Ғәлләмов Ғамир Ленс улы — «Агра-рий» ЯСЙ-һының Ҡырҙас фермаһы мөдире.
Читайте нас в