+9 °С
Ямғыр
Антитеррор
Бөтә яңылыҡтар
А/хужалығы
3 Ноябрь 2020, 11:52

Хеҙмәттәре лайыҡлы баһаланды

Агросәнәғәт комплексында оҙаҡ йылдар намыҫлы хеҙмәте һәм Ауыл хужалығы һәм эшкәртеүсе сәнәғәт хеҙмәтсәндәре көнө уңайынан наградландылар:

Агросәнәғәт комплексында оҙаҡ йылдар намыҫлы хеҙмәте һәм Ауыл хужалығы һәм эшкәртеүсе сәнәғәт хеҙмәтсәндәре көнө уңайынан Башҡортостан Республикаһы Ауыл хужалығы министрлығының Почет грамотаһы менән наградландылар:
Ғәлимйәнов Тәлғәт Рафаэль улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы механизаторы;
Миянов Вил Нәжип улы — район ауыл хужалығы бүлегенең баш агрономы;
Панюков Евгений Леонтьевич — В. П. Серпков КФХ-һы механизаторы;
Рахаев Андрей Федорович — «Урал-Агро» ЯСЙ-һы директоры;
Русин Александр Михайлович — «Красная Башкирия» АХК-һының ветеринар табибы;
Старцев Сергей Сергеевич — КФХ башлығы.
Ҡырсылыҡта өлгәшелгән уңыштары һәм райондың ауыл хужалығы тармағына индергән өлөштәре өсөн муниципаль район хакимиәтенең рәхмәт хатына һәм ҡиммәтле бүләккә лайыҡ булдылар:
Фәхрисламов Раил Салауат улы — «Красная Башкирия» АХК-һы рәйесе;
Әхтәмов Наил Зиннәт улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы директоры;
Шәғәлиев Ғаяз Мәжит улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы директоры;
Гусев Сергей Борисович — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы директоры;
Ғәлләмов Ғамир Сәлмән улы — «Завет» ЯСЙ-һы директоры;
Мортазин Әхәт Рафиҡ улы — «Күсем» ЯСЙ-һы директоры;
Сәғитов Фирғәт Ғәрифйән улы — «Урал аръяғы Агро МТС-ы» предприятиеһының Әбйәлил филиалы директоры;
Баһаув Сәғәҙәт Сәфәрғәле улы — «Ишҡол» АХК-һы рәйесе;
Рахаев Андрей Георгиевич — «Урал-Агро» ЯСЙ-һы директоры;
Өмөтҡужин Рафаил Әүбәкер улы — «Иҙел+» ЯСЙ-һы директоры.
Абдуллин Иштимер Нуриәхмәт улы — КФХ башлығы;
Байрамғолов Хафиз Хатип улы — КФХ башлығы;
Мансурова Венера Мөнир ҡыҙы — КФХ башлығы;
Ниғәмәтйәнов Хәлфәт Тимербай улы — КФХ башлығы;
Ниғмәтуллин Вәкил Тимербулат улы — КФХ башлығы;
Рахаев Андрей Федорович — КФХ башлығы;
Рәхмәтов Тимербулат Нәби улы — КФХ башлығы;
Сәйәхов Тимур Әсләм улы — КФХ башлығы;
Серпков Владимир Павлович — КФХ башлығы;
Старцев Сергей Сергеевич — КФХ башлығы;
Юлдыбаев Рамил Рәжәп улы — КФХ башлығы;
Юлдыбаев Уразбай Насип улы — КФХ башлығы.
Юғары һөнәри оҫталыҡ һәм нәтижәле хеҙмәттәре өсөн:
Холмогорцев Константин Владимирович — «Красная Башкирия» АХК-һының баш агрономы;
Кашанов Раниф Раиф улы — «Красная Башкирия» АХК-һының баш инженеры;
Шәғәлиев Мәжит Солтан улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һының баш агрономы;
Мусин Зәбир Вәкил улы — «Аграрий» ЯСЙ-һының баш агрономы;
Әминев Ринат Таштимер улы — ­«Аграрий» ЯСЙ-һының баш инженеры;
Гусев Алексей Борисович — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һының баш агрономы;
Гусев Федор Борисович — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һының баш инженеры;
Солтанов Әнүәр Хәсән улы — «Урал аръяғы Агро МТС-ы» предприятиеһының Әбйәлил филиалы өлкән инженеры;
Харрасов Филат Фитрат улы — «Урал аръяғы Агро МТС-ы» предприятиеһының Әбйәлил филиалы агрономы;
Күлмөхәмәтов Рим Әшираф улы — «Завет» ЯСЙ-һының баш агрономы;
Фәхретдинов Рафаил Рафиҡ улы — «Күсем» ЯСЙ-һы механигы;
Өмөтҡужин Иҙел Рафаил улы — «Иҙел+» ЯСЙ-һы директоры урынбаҫары.
Юғары күрһәткестәргә өлгәшкән алдынғы ауыл хужалығы хеҙмәтсәндәре район хакимиәтенең рәхмәт хаты менән бүләкләнде һәм уларға ҡиммәтле бүләктәр тапшырылды:
Иген һәм ҡуҙаҡлы культураларҙы сабыуҙа:
Ахунов Мөхәмәт Фәүис улы — «Красная Башкирия» АХК-һы механизаторы;
Хафизов Сәғит Ишбулды улы — «Завет» ЯСЙ-һы механизаторы;
Һибәтов Нәсих Иштимер улы — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы механизаторы.
Уңыш йыйыуҙа:
Вәлиев Алгиз Булат улы — «Красная Башкирия» АХК-һы комбайнсыһы;
Йыһанов Азамат Фәрит улы — «Күсем» ЯСЙ-һы комбайнсыһы;
Исҡаҡов Әхтәр Ғәфүр улы — «Иҙел+» ЯСЙ-һы комбайнсыһы.
Мал аҙығы әҙерләүҙә:
Айытбаев Зөбәйер Кәлимулла улы — «Красная Башкирия» АХК-һы механизаторы;
Төркмәнов Ирәмән Мөхәмәтғәле улы — «Урал аръяғы Агро МТС-ы» предприятиеһының Әбйәлил филиалы механизаторы;
Хәкимов Динар Дамир улы — Р. Р. Юлдыбаев КФХ-һы механизаторы.
Тупраҡты эшкәртеүҙә һәм сәсеүлектәрҙе тәрбиәләүҙә:
Дмитриенко Владимир Витальевич — «Әбйәлил сорт участкаһы» ЯСЙ-һы механизаторы.
Кәримов Фәрит Фәйзулла улы — «Красная Башкирия» АХК-һы механизаторы;
Ямалитдинов Данир Таһир улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы механизаторы.
Иген ташыуҙа:
Абдрахманов Зиннәт Рамазан улы — «Башаҡ» ЯСЙ-һы водителе;
Ҡунаев Ғаяз Нәдир улы — «Урал аръяғы Агро МТС-ы» предприятиеһының Әбйәлил филиалы водителе;
Ҡасҡынбаев Кәрим Шамил улы — «Аграрий» ЯСЙ-һы водителе.
Йәйге осорҙа мул һөт алыуға өлгәшкән иң яҡшы һөтсөлөк-тауар фермалары етәкселәре район хакимиәтенең рәхмәт хаты менән билдәләнде:
Сәфәрғәлина Рәсимә Ғәле ҡыҙы — «Красная Башкирия» АХК-һының Һамар һөтсөлөк-тауар фермаһы мөдире;
Юлдыбаев Рәвил Рамил улы — Р. Р. Юлдыбаев КФХ-һының ғаилә-малсылыҡ фермаһы мөдире;
Рәхмәтов Арслан Тимербулат улы — Т. Н. Рәхмәтов КФХ-һының ғаилә-малсылыҡ фермаһы мөдире.
Ауыл хужалығы тауарҙары етештереүселәр менән партнер мөнәсәбәттәрен үҫтергән өсөн район хакимиәтенең рәхмәт хатына һәм ҡиммәтле бүләккә лайыҡ булдылар:
«Российское молоко» компаниялар төркөмө» АЙ-һы филиалы — Магнитогорск һөт комбинаты (директоры Сеничев Иван Викторович);
«РЕСА» компаниялар төркөмө» АЙ-һы (идарасыһы Разумова Анастасия Евгеньевна);
«СИТНО — Магнитогорск икмәк продукттары комбинаты» ЯАЙ-һы (генераль директоры Журавский Павел Павлович);
«Рәсәй ауыл хужалығы үҙәге» федераль учреждениеһының Башҡортостан буйынса филиалының Әбйәлил бүлексәһе (етәксеһе Тимерйәнов Фәтих Фәхрислам улы).
Читайте нас: