+9 °С
Болотло
Антитеррор
Бөтә яңылыҡтар
Спорт
8 Май , 11:40

Батырҙар бил һынашты

Гусев ауылында Бөйөк Еңеү көнөнә һәм махсус хәрби операцияла батырҙарса һәләк булған Дмитрий Шнайдмиллер иҫтәлегенә арналған милли көрәш буйынса ярыштар үтте. Ярышты асыу тантанаһында яугирҙең өләсәһе Галина Михайловна ярышты ойоштороусыларға һәм унда ҡатнашыусыларға ейәне тураһында яҡты иҫтәлек һаҡлағандары өсөн рәхмәт белдерҙе. Спортсыларҙы Гусев ауыл биләмәһе башлығы Шәрифйән Ғәтиәтуллин, мәктәп директоры Ирек Бәхтияров, район балалар-үҫмерҙәр спорт мәктәбе директоры Ласын Усманов сәләмләне.

Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты

Бына улар – бил бирмәгән батырҙар!

25 кг тиклем ауырлыҡта егеттәр араһында еңеүселәр:

1 урын Хөсәйенов Денис (Гусев)

2 урын Солтанов Ирназар (Гусев)

3 урын Мырҙабаев Радик (Ишбулды)

 

28 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Шөғүрөв Аяз (Ишбулды)

2 урын Мәхмүтов Арсен (Дәүләт)

3 урын Шәһәрғазин Данис (Ишҡол)

 

31 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Әлтәпов Рәзил (Дәүләт)

2 урын Ғүмәров Инйәр (Ишбулды)

3 урын Хәлисов Алмаз (Ишбулды)

 

35 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Баҙарғолов Имил (Ишҡол)

2 урын Мәхмүтов Артур (Целинный)

3 урын Рәхимов Илназ (Буранғол)

 

40 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Хәйруллин Алмаз (Гусев)

2 урын Хәкимов Динар (Дәүләт)

3 урын Йәрмөхәмәтов Юлай (Ишҡол)

 

2009-2011 йылда тыуғандар араһында:

45 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Дауытов Арсен (Дәүләт)

2 урын Старцев Данил (Целинный)

3 урын Собханғолов Нурислам (Гимназия)

50 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Хисамиев Радмир (Дәүләт)

2 урын Заманов Даян (Гусев)

3 урын Мөхәмәтғәлиев Йәнбулат (Целинный)

 

55 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Мәҡсүтов Динир (Целинный)

2 урын Тойғонов Наил (Гусев)

3 урын Ҡасимов Айназ (Буранғол)

 

60 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Шөғүрөв Рәмзил (Ишбулды)

2 урын  Тайыпов Айнур (Буранғол)

3 урын Фәтхетдинов Иҙел (Гимназия)

 

65 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Кисилев Кирилл (Гусев)

2 урын Вәлишин Эмиль (Целинный)

 

Ҡыҙҙар араһында:

30 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Баймөхәмәтова Айһылыу (Гусев)

2 урын Васючкова Галина (Гусев)

3 урын Мәғәфүрова Сөмбөл (Амангилде)

 

44 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Амангилдина Виктория (Гусев)

2 урын Мәғәфүрова Рүзилә (Буранғол)

 

52 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Баймөхәмәтова Алһыу (Гусев)

2 урын Хафизова Фаягөл (Гусев)

 

58 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Шунина Любовь (Гусев)

2 урын Һиҙиәтова Лилиә (Буранғол)

3 урын Ғәбитова Фирүзә (Буранғол)

 

+58 кг тиклем ауырлыҡта еңеүселәр:

1 урын Крупина Елена (Гусев)

2 урын Дитятева Анастасия (Гусев)

 

“Еңеүгә ихтыяр өсөн” номинацияһында еңеүселәр маҡтау грамоталары менән бүләкләнделәр һәм уларға спонсор Шунин Валерий Александровичтан башҡорт балы тапшырылды:

  1. Зарипов Илназ (Дәүләт)
  2. Дауытов Динислам (Амангилде)
  3. Хәлисов Фидан (Гусев)
  4. Шәғәлин Фидан (Гусев)
  5. Зәйнуллин Динис (Ишҡол)
  6. Боҫҡонов Салауат (Ишҡол)
  7. Кейекбаев Эмиль (Ишҡол)
  8. Баймырҙин Сынбулат (Юлдаш)
  9. Почухайлов Данил (Гусев)
  10. Хөсәйенов Данис (Гусев)

Еңеүселәргә 1 урын өсөн электр сәйнүге, 2 урынға – термос, 3 урынға – тауыш колонкалары тапшырылды. Ярыштың спонсорҙары: элекке көрәшселәр, спортсылар, Гусев һәм Таҡһыр егеттәре, СПК “Завет” – Ғәлләмов Ғ.С., Зөфәр һәм Зилә Тойғоновтар, фермер – Ғайсин Ғ.А.

Ярышты ойоштороуҙа махсусу хәрби операциянан ҡыҫҡа ваҡытлы ялға ҡайтҡан Рәфис һәм уның ҡатыны Динара Хөсәйеновтар ҙур әүҙемлек күрһәтте.

“Ярышты әҙерләүҙә һәм үткәреүҙә ярҙам ҡулын һуҙғандарға барыһына ла рәхмәт белдерәбеҙ”, ти тренер Фәтих Сафиуллин.

Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Батырҙар бил һынашты
Автор:Гөлнара Ғиниәтова
Читайте нас: